Zaproszenie: XVI Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych

rajd bielany 2016

„PERŁY BESKIDU”

 

W dniach 12 -15 sierpnia, po raz 16 miłośnicy pojazdów zabytkowych spotkają się w Bielanach na Międzynarodowym Rajdzie Pojazdów Zabytkowych, by w swoich zabytkowych samochodach i motocyklach wspólnie pokonać kilkadziesiąt kilometrów tras. Od kilkunastu lat rajd ściąga rzesze uczestników głównie z Polski , Słowacji, Czech.

Są to pojazdy reprezentujące praktycznie cała historię motoryzacji, począwszy od pojazdów wyprodukowanych na początku XX wieku po pojazdy które jeszcze 35 lat temu codziennie mogliśmy spotkać na ulicach. Zabytki którymi kiedyś nasi
dziadkowie i pradziadkowie jeździli na wyprawy w bliższe i dalsze okolice. Z wieloma z nich wiążą się niezwykłe historie, opowieści, anegdoty, o których właściciele mogą rozprawiać godzinami. Atmosfera rajdu jeszcze bardziej sprzyja do snucia tego typu opowiadań. A cóż może być piękniejszego dla posiadaczy, niż możliwość zaprezentowania się w swoich pojazdach i podzielenia się swoją radością z oglądającymi.

W tym roku nasz rajd po raz pierwszy będzie się odbywał na terenie dwóch państw, mianowicie : Słowacji i Polski. Będą to dwa etapy z których pierwszy obejmował będzie Słowację.

 

Pierwszy etap.

Wyjazd po południu 12 sierpnia w piątek z Polski, grupą z Bielan lub indywidualnie, wieczorem przyjazd do Oszczadnicy na Słowacji ( ok. 20 km za Zwardoniem ), kolacja . W sobotę 13 sierpnia trasa po Słowacji, ( śniadanie, zwiedzanie muzeum zegarów, skansenu, obiad, przejazd kolejką wąskotorową, kolacja).14 sierpnia rano śniadanie i wyjazd do Polski na zlot gwiaździsty w Kozach – Zespół Pałacowo Parkowy Czeczów ok. 10. – 10.30.

Uwaga: w pierwszym etapie ,,Słowackim’’ ze względów logistycznych liczba startujących załóg ograniczona, natomiast na etap drugi – polski niedziela poniedziałek 14-15 sierpnia zapraszam pozostałych chętnych.

 

Drugi etap- polski

Przyjmowanie załóg do drugiego etapu odbywać się w bazie rajdu w Bielanach – hotel Przystań nad Sołą , lub po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym lub mailowym bezpośrednio w Kozach.

Zespół Pałacowo Parkowy Czeczów w Kozach godz. 10. – 10.30 14 sierpnia rozpoczęcie polskiej części imprezy.

Kozy będą miejscem zlotu gwiaździstego w którym to miejscu poza startem na dalszą trasę rajdu, odbędą się konkury elegancji, zwiedzanie zespołu pałacowego, oraz prezentacje pojazdów dla mieszkańców.
13.00 – start na trasę rajdu z Kóz
14.00 – obiad Bielany
15.00 – wyjazd na trasę rajdu po Gminie Kęty
18.00 – powrót do bazy
20.00 – bal komandorski

15 sierpnia rajd zawita w Kętach, gdzie tradycyjnie przyjedziemy ok. 10.00 do Klasztoru Ojców Franciszkanów.
11.30 – wyjazd na trasę do Wadowic
13.00 – pokaz na rynku w Wadowicach przed bazyliką ( tradycyjna kremówka )
14.30 – wyjazd do Kleczy Dolnej ,, FIRMA ŁYSOŃ ’’, obiad, zwiedzanie pasieki
zakładu, konkursy.
Ok. 16.00 wyjazd na dalszą trasę – Czarny Groń koło Andrychowa gdzie nastąpi zakończenie imprezy.

 

Koszty:

Część słowacka:
Całość 61 euro od osoby.
W tym:
2 noclegi
2 śniadania
2 kolacje
1 obiad
koszty zwiedzania

Część polska:
Wpisowe 100pln. od załogi (każda następna osoba 50pln) w tym: materiały rajdowa+poczęstunki na trasie.
Bal komandorski -100pln. od osoby
Nocleg+śniadanie- 75pln. od osoby

 

Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest wcześniejsze zgłoszenie załogi u Komandora Rajdu i spełnienie poniższych warunków.

W rajdzie mogą brać udział załogi na pojazdach zabytkowych o wysokim stopniu oryginalności i wyprodukowane przed 31 grudnia 1976 r. zachowanych i utrzymanych w warunkach historycznie właściwych jak również pojazdy młodsze o szczególnie charakterystycznych cechach zatwierdzone przez komandora rajdu.

O dopuszczeniu do rajdu decyduje wice komandor lub komandor rajdu. Do rajdu zostaną dopuszczone wyłącznie załogi na pojazdach posiadających ważne ubezpieczenie OC oraz przegląd techniczny.

 

Serdecznie zaprasza
Komandor Rajdu: Marek Lekki
mail: marek@hotelprzystan.pl
tel.: +48 604 11 41 79 , fax: +48 33 848 61 73

www.hotelprzystan.pl Informacje na stronie www.hotelprzystan.pl/rajdbielany

BAZA RAJDU: Hotel „Przystań nad Sołą” 32-651 Bielany ul. Mostowa 17